אומנות בינלאומית – מדוע משתלם לרכוש יצירות אומנות

המתבונן מהצד שאיננו מכיר את עולם האומנות, תוהה לא פעם, מדוע אנשים מוכנים להוציא כל כך הרבה כסף על יצירות שונות. מילא יצירות ישראליות, שיש בהן חיבור למקום, היכרות עם האמן או רצון לתמוך באומנות המקומית. אך למה להשקיע באומנות בינלאומית, בין אם היא מגיעה מאירופה, ארה"ב או המזרח הרחוק, בין אם היא מודרנית ועכשווית או קלאסית ועתיקה.

אומנות בינלאומית מושכת אליה עניין רב מכיוונים שונים. לא רק אנשים שאוהבים את התחום או מבקרים ואנשי מקצוע שעוסקים בו וחיים ממנו, מתעניינים בהיבטים שונים שלו, אלא גם אנשים שאין להם בהכרח קשר ישיר לאומנות. כאלה שיש להם יכולות כלכליות גבוהות או כאלה המוכנים להשקיע מכספם לרכישת יצירות אומנות על חשבון דברים אחרים.

רכישת יצירות אומנות בינלאומית הפכה עם השנים לדבר מאוד פשוט, קל ונוח. יתרה מזו, היא הפכה לעניין של ממש, בין היתר בגלל שהיא לא קשורה אך ורק להיבט של אומנות, יש הרבה בה מעבר. אנחנו יכולים לראות אנשים המחזיקים ברשותם אוספים של יצירות, מסיבות שונות לגמרי ולא רק מרצון לקשט את הבית או את העסק ביצירות שונות.

מדוע אנשים רוכשים יצירות אומנות בינלאומית

הסיבה העיקרית, מעבר לעניין באומנות, בגינה אנשים רוכשים יצירות אומנות בינלאומית היא כלכלית. ישנן יצירות אשר ערכן מגיעה לאלפי שקלים, עשרות ומאות אלפים, ואפילו מעבר לכך. יצירות בסכומים כאלו, יכולים להוות תעודת ביטוח למי שמחזיק בהן או לבני המשפחה שלהם.

ישנם אנשים אשר יש להם את היכולת הכלכלית לרכוש יצירות אומנות בסכומים גבוהים, אז הם רוכשים, מחזיקים ביצירה וביום מן הימים, מוכרים אותה בסכומים גבוהים יותר. אחרים מעבירים אותה בירושה לילדים שלהם או תורמים אותה למוזיאונים ולמקומות אחרים.

ביחד עם ההיבט הכלכלי של ערך היצירה, הרי שהיא גם מהווה סמל סטטוס. מי שמחזיק ברשותו יצירות אומנות יקרות, יוצר לעצמו מעמד ושם. אספני אומנות המחזיקים ברשותם אוספים גדולים ומרשימים, הופכים עם הזמן לדמויות משפיעות בתחום, גם אם הם לא למדו אומנות ולא עסקו בתחום מעולם.

ישנן גם סיבות נוספות מדוע אנשים רוכשים יצירות אומנות בינלאומית, למשל הרצון לקשט את הבית או את העסק, להשתמש ביצירות על מנת להעביר מסר מסוים או בשביל לתמוך באמנים שהם אוהבים, גם אם אין להם קשר אישי איתם.

איך ניתן לרכוש יצירות אומנות בינלאומית

הדרך הטובה ביותר לרכישות יצירות אומנות בכלל ובפרט יצירות מן העולם, הן באמצעות מכירות פומביות שעורכים מקומות המתמחים בכך. מדובר על מקומות המציעים יצירות למכירה, וכל מי שמתעניין בהן יכול להציע מחיר לרכישה. המחיר הגבוה ביותר מתקבל ומי שמציע אותו, יכול לרכוש ולקבל את היצירה.

זו הדרך הטובה ביותר, מאחר ובמכירות פומביות מוצעות מגוון רחב של יצירות מסוגים שונים, מכל התקופות, המגיעות מאוספים וממקומות אחרים.

אומנות