איך להכין את הכלב שלכם לקיץ

 

שלטי חוצות ופרסומות במקומות שונים מזמינים אותנו לא פעם להכין את עצמנו לקראת הקיץ, להכין את הדירה והרכב שלנו לקיץ. מזג האוויר משתנה ודורש מאיתנו לבצע את ההתאמות הנדרשות על מנת שלא ניתפס לא מוכנים. 

ישנו גורם נוסף שאנחנו צריכים להכין אותו לקראת הקיץ והוא הכלב שלנו. מי שאיננו מחזיק בבעלותו כלב יראה בכך בוודאי דבר מוזר, אך גם כלבים צריכים להתכונן לקראת הקיץ, על מנת שיוכלו לעבור את הימים החמים בצורה ידידותית. לא היינו רוצים שהם יסבלו ויהיה להם קשה מדי. לא נרצה שגם אנחנו נצטרך להתמודד עם הקושי שלהם ולאלתר פתרונות בזמן אמת. מוטב להתכונן מראש וכך הם ייהנו מתקופה זו, ואנחנו נהנה ביחד איתם.

בשביל להכין את הכלב שלנו לקיץ, אנחנו צריכים לזכור מספר דברים:

ראשית, מזג האוויר משפיע גם על כלבים. ישנם כלבים שטוב להם יותר בחורף, לאחרים טוב יותר בקיץ, אבל בגדול שינוי מזג אוויר יכול להשפיע ולייצר שינויים במצב הרוח וההתנהגות של הכלב.

שנית, יש היבטים שונים להשפעות של מזג אוויר ובפרט בקיץ. חשוב לשים לב לכולם. התהליך דורש גם מאיתנו לבצע את ההתאמות הנדרשות. למשל, בקיץ המרצפות בחוץ מתחממות מהר ויכולות להיות מאוד לא נעימות ואף מסוכנות לכלבים. לכן, אנחנו צריכים לדעת מתי לקחת אותם לטיול ומתי לא.

שלישית, בקיץ יש הרבה אפשרויות שלא קיימות בתקופות אחרות, למשל טיולים בשטח, בילוי בים ובמקומות אחרים. אנחנו צריכים להיערך לכך בעצמנו וגם להכין את הכלב שלנו לכך.

דברים שצריך לעשות בשביל להכין את הכלב שלנו לקיץ

בקיץ, כאמור, הכלב שלנו יבלה במקומות שונים וסביר להניח שהוא גם יפגוש יותר כלבים וחיות מחמד אחרות מאשר בחורף, לכן חשוב לשמור עליו היטב. בין היתר, מפני חשיפה לקרציות ופרעושים.

הדרך לעשות זאת היא באמצעות כדור ברבקטו. זה כדור שנותנים פעם בשלושה חודשים, הרכיבים שלו נכנסים למערכות הדם של הכלב ומונעים מקרציות ופרעושים לפגוע בו. חשוב לתת את הכדור כבכל ימות השנה ובפרט בתקופת הקיץ.

נקודה נוספת חשובה לתקופה זו היא תספורת. זה נכון שבדרך כלל תספורת כלבים תורמת בעיקר לבעלים שלהם, כך הם לא מתמודדים עם כמויות שיער אינסופיות בבית, אך תספורת יכולה לעזור גם לכלב. היא מקלה עליו מאוד ומונעת ממנו להתמודד עם החום הכבד ולהזיע. זה הרבה יותר נעים לו.

נקודה אחרונה, חשוב מאוד להשקיע בשתייה ומזון. צריך לוודא שהכוס שלו כל הזמן מלאה במים ולאפשר לו לשתות בלי הפסקה. בפרט, כשיוצאים עם הכלב לטיולים בשטח. מאחר ולא בכל מקום אפשר למצוא ברזייה או מקווה מים בשבילו, רצוי לקחת בקבוק ולתת לו לשתות כל כמה זמן. ככה הוא לא יתייבש ולא יחלה.

 כלב בקיץ