התלבושות הן לא העיקר – צעדים ראשונים כצלמי אופנה

עולם האופנה רחב ומלא אפשרויות עבור כל אחד ואחת. מעצבים, סטייליסטים וחנויות אופנה נמצאים בחיפוש מתמיד אחר צלמים איכותיים שיוכלו להציג את הבגדים באופן המדויק והמחמיא ביותר, ולשם כך יש צורך במומחיות ייחודית בצילום אופנה. על הקשר בין צילום לאופנה, על לימודי צילום אופנה והעבודה בתחום בכתבה זו.

הקשר ההדוק בין אופנה וצילום

מאז ומתמיד היה קשר הדוק בין אופנה וצילום. כדי שהאופנה תתפשט, תפורסם ותתפוס את עיני הציבור, היא צריכה להיות מוצגת באופן המושלם ביותר. תחום האופנה השתנה, הצילומים כבר לא מתפרסמים במגזינים כמו פעם, והצילום עבר לאינטרנט ולרשתות החברתיות, אמנם לכל אחד יש היום סטנד לצילום עם תאורה לפלאפון אך אין דרך להשוות בין הצילומים הפרטיים לאלו המקצועיים. הבגדים יכולים להיות יפים מאוד, אך אם הם לא יוצגו באופן מדויק ועם צילום מחמיא – הם יישארו על המדף ולא ימכרו לעולם. 

התחום הפעיל ביותר בעולם הצילום

צלמי אופנה הם אולי הצלמים העסוקים ביותר בעולם של היום. היה ניתן לחשוב שהמעבר לפלטפורמות דיגיטליות יורידו את עבודתם כיוון שהרשתות החברתיות הן חובבניות בתחום הצילום, אך ההיפך הוא הנכון. אמנם ישנה במה רבה לצילום חובבני ברשתות החברתיות, אך עם הקדמה גם רשתות האופנה הגדולות עושות שימוש בפלטפורמות אלה. כמו כן, רוב רשתות האופנה עברו לשיווק דיגיטלי שמצריך צילום איכותי, וכיום רוב העסקים שמכבדים את עצמם בתחום האופנה מחזיקים בחנות דיגיטלית בה יש צורך לצלם כל פריט ופריט. 

ללמוד צילום מקצועי

מי שירצה ליהנות מפירות העולם הדיגיטלי בתחום זה צריך לשקול לימודי צילום אופנה באופן מקצועי. במסגרת קורס צילום אופנה מתעמקים בתחום ספציפי זה על כל גווניו – החל מצילום אופנה בסטודיו, שימוש בתאורה בחדר סגור, העמדת הבגדים והנחתם, דרכים מחמיאות לצלם צבעים שונים, צילום בתנועה, צילום אופנה בטבע ובחוץ, שימוש בעזרים שונים בצילום ועוד. קשה מאוד להיכנס לתחום צילום האופנה מבלי להכיר אותו לעומק, לכן לימודים מקצועיים הם הצעד הראשון עבור כל מי שמעוניין לעסוק בתחום, בטח עבור מי שמעוניין לעבור עבור החברות המובילות בתחום.

תמיד להמשיך להתמקצע

גם מי שלמד במסגרת קורס צילום מקצועי בתחום האופנה יוכל להפיק מהקורסים החדשים בתחום לא מעט. תחום האופנה משתנה כל הזמן, גם הטרנדים השונים בו וכך גם הצילום בו. אם בעבר הצילום היה שמרני במיוחד ומותאם למגזינים, הרי שהיום הוא מותאם לטלפון, לווידאו ולסרטונים, לרשתות חברתיות וכדומה. במסגרת קורס צילום כיום ניתן ללמוד לעומק צילומים שונים המעודכנים לדרישות האופנה של היום. ניתן ללמוד כיצד לצלם ולערוך תמונות שיחמיאו לבגדים המשווקים בחנויות דיגיטליות, כיצד לצלם דוגמניות ודוגמנים שלובשים בגדים לחנויות כאלו, כיצד לשנות צבעים שונים לבגדים, כיצד להציב את התאורה המחמיאה ביותר ועוד. 

לסיכום, אין ספק שתחום האופנה התפתח עם השנים וגם תחום הצילום התפתח, במיוחד בכל מה שנוגע לאופנה. מי שירצה לעסוק בתחום באופן מקצועי, בין אם בצילום לחנויות, בין אם למגזינים ועל מסלולי האופנה המובילים, יצטרך לעשות זאת לאחר שילמד לעומק על תחום צילום ייחודי זה.