כל מה שצריך לדעת על דרכון גרמני

בין השנים 1945 – 1933 יותר מ- 300,000 יהודים ברחו או עזבו את מדינת גרמניה עקב הרעת תנאים אזרחיים. גרמניה הובלה על ידי מנהיגים פשיסטיים, התדרדרה באופן חברתי כל כך עד למצב שלא היה בה מקום עבור ערכים מערביים נאורים כגון, חופש הביטוי, מערכת צדק באופן נורמלי ושוויון. בעקבותם של חוקי הגזע אשר נוצרו באופן שרירותי וכן כוונת הוקעה של הדת היהודית. בעקבות מקרים אלה, מספר רב של יהודים החלו לצאת בגלים גדולים לעבר צרפת, דרום אמריקה, ארצות הברית, בריטניה וכן עוד מדינות נוספות. עקב כך, צאצאים רבים של אלו שעזבו את גרמניה, זכאים לבצע הגשה עבור הוצאת דרכון גרמני לפי החוק. במאמר הבא נציג מספר פרמטרים חשובים אודות התהליך בהוצאת דרכון גרמני וכיצד לפעול נכון.

 

כיצד להוציא דרכון גרמני?

 

כיצד ניתן לדעת אם הנכם זכאים עבור דרכון גרמני ? לשם כך הנכם צריכים להיות עם קשרים ליהודי אשר חי בגרמניה בשנות שלטונו של הרייך השלישי. למעשה, בשנים 1945 – 1933. אחרי שלב זה, רצוי להציג מסמך רשמי אשר הינו מעיד כי קרוב משפחתכם אכן היה אזרח במדינת גרמניה. ישנם כמה פריטים אשר יכולים להוכיח קשר אזרחי למדינה כגון, דרכון ישן, תעודת זהות, תעודת גולה ודיפלומה אקדמית.

 

הזמן בו לוקח להוציא דרכון גרמני

 

ניתן לומר כי התהליך עבור בעלי קשר לגרמניה הנאצית הינו מתקצר באופן משמעותי לעומת התהליך הרגיל לקבלת האזרחות. למעשה, הזמן בו לוקח להוציא דרכון גרמני נוגע בטווח באופן ממוצע אשר נע בין שנה לשנתיים. מומלץ לזכור כי ישנו חלק אשר לא מבוטל מהזמן הינו בעצם זמן ההמתנה בתור לשגרירות על מנת ראיון שתידרשו לעבור.

 

העלות של הוצאת דרכון גרמני

 

על פי המחוקק הגרמני, אין צורך באגרה תחת התהליך, בנוסף גם עבור תעודת ההתאזרחות אשר תקבלו בסוף התהליך, ניתן לומר כי העליות אינן נחשבות לגבוהות. עם זאת, מומלץ לומר כי בלא מעט פעמים העלות הינה נקבעת לפי איכותם של המסמכים, נוסף גם בגין החלטות פרטניות אשר נקבעות בקרבם של הודעות הגרמניות שכן אחראיות על בידוק ובירור המסמכים.

 

משמעותו של חידוש התהליך עבור ישראלים

 

ניתן לומר כי באופן כללי, אזרחות אשר הינה אירופאית נחשבת כמטרה נכספת עבור אזרחים רבים בישראל, למעשה, כזו אשר באמצעותה ניתן לפתוח בפניכם הזדמנויות רבות אשר אינן קיימות בשום יבשת אחרת למעט יבשת אירופה. יחד עם זאת, התהליך מצריך הבנה באופן מקיף וממושך עבור טיפול הניירת, וכן חשוב מאוד לבצע הקפדה ולבחור עורך דין מקצועי ומיומן אשר מכיר את החוק הגרמני. חשוב לפעול באופן משכיל ונבון על מנת להביא תוצאות חיוביות