מורה לגיטרה בגליל

 

לימוד גיטרה אפשרי בכל כך הרבה צורות, אבל אם אתם נכנסים אל עולם המוסיקה ורוצים ליצור לעצמכם בסיס רחב וחזק שעליו תוכלו להתפתח לאורך השנים, הדרך הטובה ביותר להשיג זאת היא במסגרת לימודי פרטי על ידי מורה פרטי לגיטרה. מדוע חשוב לעבוד עם מורה פרטי כבר החל בשלבים הראשונים שלכם בעולם המוסיקה? האם תוכלו ללמוד אצל מורה לגיטרה גם גיטרה קלאסית וגם גיטרה חשמלית? מה אפשר לעשות אם יש לכם מגבלה תקציבית ואם אתם לא יכולים לממן מורה פרטי לגיטרה בהיקף הנדרש לכם? היכן תוכלו למצוא מורה לגיטרה בגליל ולמעשה בכל מקום אחר בארץ? את כל התשובות לכל השאלות נותנים לכם ממש כאן בשורות הבאות, המומחים של ידיד המרכז למורים פרטיים, בו תוכלו למצוא את מורי הגיטרה המקצועיים והמיומנים ביותר בישראל.

 

החשיבות של מורה פרטי לגיטרה בתחילת הדרך

מבחינתכם, כל מה שמעניין אתכם זה ללמוד לנגן בגיטרה, אלא שבפועל, מה שנדרש מכם זה ללמוד מוסיקה. במסגרת תהליך הלימוד של נגינת גיטרה, יהיה עליכם ללמוד שורה ארוכה של מושגי יסוד בעולם המוסיקה, סגנונות מוסיקליים, תווים, אקורדים, אוקטבות, הרמוניות, קצבים ועוד שורה של נושאים שבסופו של דבר מיועדים לסייע לכם לפתח אוזן מוזיקלית ויכולת, לא רק לנגן לחנים, אלא גם להרגיש אותם, להבין אותם ואפילו לחבר לעצמכם את הלחנים שלכם ולבצע וריאציות על לחנים קיימים. עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם למה אתם צריכים למצוא מורה לגיטרה בגליל כדי ללמוד תווים או אקורדים? מה, אי אפשר ללמוד את כל זה במסגרת של חוג מתנ"ס? ובכן, התשובה היא שאתם בהחלט יכולים ללמוד לנגן בגיטרה במסגרת של חוג מתנ"ס, אבל חשוב שתדעו דבר אחד פשוט: הנגנים הגדולים בעולם לא למדו בחוג מתנ"ס. חלקם למדו בעצמם לפרק זמן מסוים, אבל כולם בסופו של דבר רכשו את היכולות שלהם דרך תהליך לימודי ארוך עם מורה פרטי שברבות הימים הוגדר על ידם כמנטור, כמקור השראה או כגורו הגיטרה שלהם.

מורה לגיטרה בגלילככלל, הרעיון של למידה קבוצתית הוא רעיון שמגיע מעולם העלות והיעילות. זה הרבה יותר זול והרבה יותר יעיל ללמד קבוצה של אנשים באותו הזמן וכמעט באותו המאמץ שבהם ניתן ללמד אדם אחד בודד. יתרון העלות הוא יתרון שממנו נהנים אתם ויתרון היעילות הוא יתרון לגוף המלמד. מבחינת הגוף המלמד היה עדיף לו כולם היו לוקחים שיעורים פרטיים, מה שהיה מעלה מאוד את רמת הרווח שלו ומבחינתכם היה עדיף לו יכולתם לשלם את אותו הסכום אבל במסגרת שיעור פרטי, מול מורה פרטי, בקצב שלכם ובזמן שלכם. בפועל, למידה קבוצתית היא זולה יותר אך היא לא יכולה להעניק לכם את היכולות שמהן עשויים מוסיקאים גדולים.

אז נכון, אתם לא חייבים לפרוץ אל עולם המוסיקה היישר דרך המסלול של שיעורים פרטיים וישנם מקרים שזה גם חכם יותר להתנסות במסגרת זולה ופשוטה ורק אם מתחברים, אז עובדים למסגרת פרטית כדי להתמקצע. יכול להיות שזה בדיוק המודל שמתאים לכם ובמקרה כזה, המשימה של איתור מורה לגיטרה בגליל, יכולה להמתין קצת עד שתתגבשו על הרצון שלכם להמשיך הלאה בעולם המוסיקה. מן הצד השני, אם אתם רוצים להשיג את הטוב ביותר ואם יש לכם גם את התקציב הנדרש לכך, אין שום ספק שמודל ההוראה הפרטית הוא המודל הטוב ביותר עבורכם.

 

ואם אין תקציב? מה אפשר לעשות?

אחרי שהצבענו על החשיבות של עבודה עם מורה פרטי לגיטרה כבר החל בשלבים הראשונים של כניסה לעולם המוסיקה, אי אפשר להתעלם מכך שהעלות של מורה פרטי יכולה להיות גבוהה הרבה יותר מהעלות של חוג ולא לכולם יש את התקציב הנדרש על מנת לבסס את כל תהליך הלימוד שלהם על מודל של מורה פרטי. במקרה הזה, יש לכם שתי אפשרויות ושתיהן לגיטימיות, גם אם לא אידיאליות. האפשרות הראשונה היא כאמור להשתלב במסגרת לימוד קבוצתית, שבה אתם חלק מקבוצה של תלמידים. אתם לא תקבלו את מלוא תשומת הלב, השיעור לא יתנהל על פי הקצב שלכם ופעמים רבות ייראה לכם שאתם משתרכים מאחור, אבל זאת גם דרך טובה להתחיל. האפשרות השנייה, היותר מומלצת (ומיד גם נסביר מדוע), היא הדרך של שילוב מורה פרטי במינונים נמוכים בהתאם לתקציב שאתם יכולים להעמיד לטובת העניין. כך למשל, תוכלו לערוך שלושה ארבעה שיעורים פרטיים ראשונים כדי לקבל את הבסיס וחומר לעבוד איתו ולהמשיך הלאה בלימוד עצמי תוך עריכת מפגשי לימוד פרטי אחת לשבועיים. את המינון תמיד תוכלו לשנות בהתאם לתקציב שעומד לרשותכם בכל עת.

מורה פרטי לגיטרה בגלילומדוע האופציה השנייה היא הנכונה יותר? מכיוון שאחד המכשולים הגדולים ביותר עבור כל מי שנכנס לעולם המוסיקה ולמעשה לכל תחום חדש בחיים הוא מכשול המוטיבציה וההתמדה. מרבית התלמידים החדשים, בכל סוג של חוג ובכל תחום, פורשים כבר בתחילת הדרך ועוד פורשים עם תחושה של חוסר מסוגלות ותחושת כישלון. מצב זה נגרם בעיקר בגלל מודל הלימוד הקבוצתי שבו לא יכול התלמיד הבודד לבוא לידי ביטוי ולהרגיש התקדמות כלשהי בשלבים הראשונים של תהליך הלימוד. במילים אחרות, למודל הלימוד הקבוצתי במסגרת חוג יש מחיר גבוה מאוד, שלמרבה הצער רבים גם נאלצים לשלם אותו. ככל שתימנעו מהמודל הזה בתחילת הדרך, כך תוכלו להבטיח לפחות את התבססותכם בעולם המוסיקה לקראת רכישת יכולות מקצועיות יותר בהמשך הדרך.

 

איך תמצאו את המורה לגיטרה בגליל המתאים לכם?

כיד למצוא מורה לגיטרה בגליל לא צריך יותר מאשר להריץ חיפוש קליל בגוגל, אבל זוהי כנראה לא הדרך עליה היינו ממליצים. הסיבה לכך היא שבחיפוש כזה אתם פשוט מחפשים שם ומוצאים שם. אין לכם שום ידע לגבי המורה שמצאתם, אתם לא יודעים מהי הרמה המקצועית שלו ולמעשה כל ההחלטה שלכם מופקרת לרושם הראשוני שלכם ממנו. דרך טובה ויעילה יותר למצוא מורה פרטי, והדברים נכונים לגבי כל המקצועות אותם ניתן ללמוד באמצעות מורה פרטי, היא להגיע למורה מקצועי דרך המלצות שאתם מקבלים עליו. המלצות אלה צריכות להגיע מאנשים שלמדו אצל אותו מורה ויכולים להעיד בגוף ראשון על החוויה שעברו ועל השיפור שהצליח אותו מורה להוביל אצלם. המלצה מאדם שמכיר חבר של חבר שהוא מורה לגיטרה בתל אביב היא לא המלצה שיש לה איזשהו ערך אמיתי שעליו כדאי יהיה לכם לבסס החלטה.

דרך נוספת בה תוכלו להגיע אל מורה מקצועי ואיכותי היא מאגר מורים פרטיים, המנוהל על ידי חברה המתמחה ספציפית בתחום זה, ממש כמו ידיד המרכז למורים פרטיים. כך למשל, במרכז ידיד נבחר כל מורה בקפידה רבה מאוד על סמך קריטריונים מקצועיים בתחום ההתמחות המקצועי של המורה ובעולם ההוראה בכלל. בנוסף לכך, בידיד המרכז למורים פרטיים מצטברים כל הפרטים על כל חוויות התלמידים עם המורים המגיעים דרך המרכז, כך שקל מאוד לסנן מורים שמקבלים משובים שליליים בצורה חוזרת ונשנית ולעומת זאת לקדם אל מרכז הבמה את המורים המקצועיים שעליהם מצטברים משובים חיוביים מצד תלמידים הנעזרים בשירותי המרכז.

מורים לגיטרה בגלילבתהליך הבחירה של מורה פרטי לגיטרה אתם לבטח תשימו דגש גם על נושא המחיר ולעניין זה ראוי לומר את הדברים הבאים: מורה פרטי נוקב למעשה במחיר שהוא גובה עבור כל שיעור בודד, אבל אף מורה לא יכול לנקוב עבורכם בסכום המצטבר הכולל שיהיה עליכם להשקיע לכל אורך תהליך הלימוד. במקרים רבים, מורים שגובים מחיר נמוך, נדרשים לכמות גדולה הרבה יותר של שיעורים פרטיים ולתהליכי לימוד ארוכים יותר משמעותית על מנת לייצר את הערך הלימודי שלשמו נשכרו. במקרים אחרים, אתם עשויים לבחור לעצמכם מורה שגובה מחיר מעט יקר יותר מהשוק, אבל כל שיעור איתו ירגיש לכם כמו קפיצת מדרגה לעומת השיעור הקודם. על כן, הדרך הנכונה ביותר להתייחס לעניין של בחירת מורה לגיטרה בגליל, או בכל מקום אחר בארץ, היא להתחיל עם מורה שבחרתם על סמך כל המידע שיכולתם להשיג, רצוי ממאגר מורים כמו ידיד המרכז למורים פרטיים. אם בשלב כלשהו אתם מרגישים שזה לא זה, אתם יכולים ואפילו מאוד רוצים, לשחרר את המורה הנבחר ולבחור מורה אחר שאולי יתאים לכם יותר גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית. גם בהיבט זה, מציע לכם ידיד המרכז למורים פרטיים את היכולת להחליף מורה על פי הצורך מבלי לעבור בכל פעם את התהליך השלים של חיפוש, התלבטויות וניסוי וטעייה בלתי פוסקים.