מורה לפסנתר בערד

 

בכל מסגרת לימודים, בין שמדובר במסגרת קבוצתית פרונטלית כנהוג במערכת החינוך הכללית ובעולם החוגים ובין שמדובר במסגרת פרטית עם מורה פרטי, למורה עצמו יש השפעה מכרעת על הצלחת התלמיד ובמובנים רבים גם על עתידו. תלמידים רבים יודעים זאת מבית הספר, שם הם יכולים להצביע על מורים ספציפיים שהם פשוט נהנים ללמוד איתם ושאיתם הם מבינים את החומר הרבה יותר ולהיפך. את הדבר הפשוט הזה אתם רוצים לזכור היטב כאשר אתם בוחנים את האפשרות של חוג לפסנתר אל מול שיעורים פרטיים בפסנתר וכאשר אתם ניגשים למשימה של מציאת ובחירת מורה לפסנתר בערד, או לצורך העניין בכל מקום אחר. מה כל זה אומר על הדרך הנכונה ביותר עבורכם לשפר את הידע, הביצועים והיכולות שלכם בנגינת פסנתר? על כך מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של ידיד המרכז למורים פרטיים. מורה לפסנתר בערד

 

מהם נושאי הלימוד שתוכלו לכסות במסגרת לימוד עם מורה פרטי לפסנתר בערד?

ובכן, מורה פרטי לפסנתר הוא איש מקצוע שחי את עולם המוסיקה במשך שנים ארוכות ולפחות לפי הספר, מגיע לדרגת מיומנות כזאת שמאפשרת לו לשתף אחרים במעגלי הידע שרכש לאורך השנים. יחד עם זאת, חשוב לדעת שלא כל וירטואוז בפסנתר, יודע גם להיות מורה טוב, ועל זה נדבר בהמשך. בכל מקרה, במסגרת תהליך לימודי במסגרת פרטית תוכלו ללמוד את כל הנושאים שעליכם ללמוד לצורך נגינה בפסנתר ובכלל זה: מבנה הפסנתר, מיתרי הפסנתר, קלידי הפסנתר, אוקטובות, אקורדים, תווים, מפתחות תווים, טונים, שימוש בדוושות הפסנתר, פסנתר כנף מול פסנתר תיבה, סגנונות מוסיקה ונגינה בפסנתר, עקרונות בסיסיים במוסיקה ועוד שורה של נושאים שמיועדים ללמד אתכם לנגן בפסנתר אבל גם לפתח אוזן מוסיקלית, לקרוא לחנים, להרגיש לחנים ואפילו לחבר לחנים בעצמכם.

תהליכי לימוד אלה מחייבים תרגול אינטנסיבי ומעורבות גבוהה מצדכם, אבל ללא שום ספק, המסגרת האידיאלית לפתח את היכולות המקצועיות הללו שיוצאות הרבה מעבר להיבט הטכני של נגינה על פסנתר, היא המסגרת הפרטית בסיוע מורה פרטי.

 

 

אי אפשר להתחיל פשוט בחוג רגיל?

התשובה היא שבהחלט אפשר ולמעשה זאת הדרך הפופולארית ביותר להתחיל לימודי נגינה, אלא שלמרבה הצער, זאת גם הדרך הפופולארית ביותר להפסיק אותם כעבור זמן קצר. ההיגיון של חוג קבוצתי הוא ברור ומובהק – זה עולה פחות כסף משיעור פרטי וזה יכול לתת לתמיד קריאת כיוון האם הוא רוצה להמשיך ללמוד את התחום לפני שהוא מתחיל להתמקצע בו עם מורה פרטי. העניין הוא, שחוויית הלימוד הקבוצתי היא כזאת שבהגדרה, יכולים לנשור ממנה רבים וטובים שהיו יכולים להפוך למוסיקאים מעולים, אילו רק למדו את הצעדים הראשונים אצל מורה פרטי. זה נכון גם מההיבט המקצועי, אבל בעיקר מההיבט הפסיכולוגי.

לימוד פסנתר, או כל כלי נגינה אחר לצורך העניין, במסגרת קבוצתית, הוא תהליך שבו הביטוי העצמי של כל תלמיד עובר דיכוי שיטתי, שכן אין מקום בשיעור קבוצתי אחד לתת ביטוי מלא לכל תלמיד ותלמיד. במצב זה נפגעת מאוד החוויה, המחשבות מתחילות לנדוד לאזור השלילי ומשם במעגל קסמים, מתחילים לחשוב ש"אולי זה לא ממש בשבילי". השיקול היחידי שפועל לטובת חוג קבוצתי הוא השיקול התקציבי ובהיבט הזה קשה לשפוט מישהו שעושה את מה שהוא יכול כדי ללמוד משהו חדש. יחד עם זאת, גם לנושא התקציבי יש פתרון.

 

שיעורים פרטיים בפסנתר בערד גם כשאין תקציב גדול

כפי שאמרנו, בחיפוש מורה פסנתר בערד, האתגר הגדול ביותר שעומד בפניכם הוא אתגר התקציב. לא זול ללמוד עם מורה פרטי, לא כשמדובר במתמטיקה ולא כשמדובר בפסנתר. העניין הוא שהמודל האלטרנטיבי, הלוא הוא מודל הלמידה הקבוצתית כנהוג בכל בית ספר, הוא מודל שיכול לעבור אך ורק במסגרות כפויות, כאשר חייבים ללמוד ולא כאשר הלימוד הוא מבחירה ומרצון חופשיים שלנו. במקרה כזה, אנחנו תמיד נחפש את חוויית הלימוד שבה אנחנו יכולים להביא את עצמנו לידי ביטוי ושבה אנחנו יכולים להרגיש, במהירות, שאנחנו מתקדמים ולומדים ויש פירות למאמץ. אז אם זה כל כך חשוב, איך בכל זאת תוכלו ללמוד עם מורה פרטי על אף המגבלה התקציבית שלכם?מורה מומלץ לפסנתר בערד

ובכן, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם אתגר זה הוא למצוא מורה לפסנתר בערד, לערוך איתו מספר שיעורים ראשונים בצורה מרוכזת ואז להמשיך ללמוד באופן עצמאי ולהפחית את מינון השיעורים הפרטיים למקסימום שאתם יכולים. זה יכול להיות פעם בשבוע, פעם בשבועיים ואם אין שום ברירה אחרת, אז גם פעם בחודש. זה לא אותו דבר כמו לימוד רציף עם מורה פרטי, אבל זה כנראה ישאיר אתכם בתחום, ילמד אתכם טוב יותר את משימת הנגינה על פסנתר ויאפשר לכם להמשיך קדימה עד שתוכלו ללחוץ טיפה יותר על הגז.

 

איך תבחרו את המורה הפרטי בערד?

ובכן, בחירת מורה פרטי היא משימה לא פשוטה, לא כשמדובר במורה לפסנתר ולא כמדובר במורה לסטטיסטיקה. בסופו של דבר, יש לנו ציפיות מאוד ברורות מעבודה עם מורה פרטי וברור לנו שלא נוכל לממש אותן עם כל מורה שיעלה בגורל. אז דרך אחת למצוא מורה לפסנתר בערד היא פשוט לערוך חיפוש פשוט בגוגל. בחיפוש אחד תוכלו למצוא עשרות מורים לפסנתר וכולם יספרו לכם כמה הם טובים וזולים. במסלול הזה, אתם מפקירים למעשה את הבחירה שלכם ליכולת של המורה הנבחר להרשים אתכם, גם אם אין דבר מאחורי דבריו. דרך אחרת, יעילה הרבה יותר, היא להיעזר בהמלצות, אבל לא בהמלצות שאתם מקבלים מחבר של חבר של מורה לפסנתר, אלא המלצות שאתם מקבלים מאנשים שלמדו אצל מורה לפסנתר ויכולים לספר לכם על האדם, על החוויה, על האינטראקציה האישית ביניהם וכמובן על התרומה המקצועית של המורה. המלצות כאלה ולפעמים מספיקה המלצה אחת טובה, יכולות להוביל אתכם בקלות אל המורה המתאים לכם ביותר. הבעיה היחידה היא שקשה מאוד למצוא המלצות כאלה על מורים פרטיים, במיוחד אם לא מדובר במתמטיקה או אנגלית ובמיוחד אם מחפשים מורה לפסנתר בתל אביב למשל, ולא פתוחים, מן הסתם, לאפשרויות נוספות מאזורים נוספים בארץ.

וזה כבר מביא אותנו אל הערוץ השלישי שבסך הכל נחשב ליעיל ביותר למציאת מורים פרטיים – מאגר מורים פרטיים המנוהל על ידי גורם מקצועי כדוגמת ידיד המרכז למורים פרטיים. במאגר זה נכללים מורים פרטיים בשורה ארוכה של מקצועות ובכל רחבי הארץ. אתם רק צריכים להיכנס למאגר ולבחור את המקצוע המתאים לכם, את האזור בו אתם מחפשים מורה פרטי ומיד יעלו בפניכם שורה של מורים פרטיים פוטנציאליים. ומה ההבדל בין זה ובין חיפוש בגוגל? ובכן, אם אתם בוחרים לעשות את זה דרך גורם מקצועי הפועל בסטנדרטים גבוהים, וכך בדיוק פועל ידיד המרכז למורים פרטיים, ההבדל הוא עצום.

במרכז ידיד מבוצעת בחירת המורים בצורה מאוד מוקפדת על פי קריטריונים מקצועיים ואישיותיים. כבר בתהליך הסינון הראשוני הזה מובטח לכם שרבים מהמורים שתמצאו בחיפוש פשוט בגוגל, לא יופיעו כלל במאגר המורים המקצועי. מעבר לכך, מאגרים אלה נהנים ממידע רב שזורם אליהם מהתלמידים הנעזרים בשירותי המאגר. מורים שזוכים לביקורות שליליות יידחקו לשורות האחרונות או אולי אף יוסרו מהמאגר. מורים שזוכים לביקורות חיוביות, יקודמו אל קדמת הבמה ויופיעו בפניכם במיקומים הראשונים. מודל זה של עבודה במאגרים של מורים פרטיים, מבטיח לכם שתגיעו למורים הפרטיים הטובים ביותר במקצוע הדרוש לכם ובאזור המגורים שלכם, ובמקרה הספציפי הזה מורה לפסנתר בערד.

 

האם ניתן ללמוד פסנתר ללא פסנתר?

ובכן, התשובה היא שבשלבים הראשונים של תהליך הלימוד, תוכלו בהחלט להתחיל ללמוד נגינת פסנתר, גם אם אין לכם פסנתר אמיתי בבית ואת האימונים שלכם אתם עושים על גבי אורגן או סינטיסייזר. יחד עם זאת, בחלוף הזמן, אתם בעצמכם כבר תרגישו את ההבדל בין נגינה על אורגן ובין נגינה על פסנתר וזהו השלב שבו חשוב להצטייד בפסנתר אמיתי בכדי לחוות את החוויה במלואה. בתחילה תוכלו להצטייד בפסנתר תיבה פשוט אפילו מיד שניה, ומה תעשו בהמשך הדרך כבר תלוי לגמרי בהעדפות שלכם ובתקציב העומד לרשותכם.

בידיד המרכז למורים פרטיים תוכלו למצוא את המורים המקצועיים ביותר בישראל לפסנתר, לבחור את המורה המתאים לכם על פי שורה של קריטריונים מקצועיים ואישיותיים ועל פי הצורך, אם תבינו בשלב כלשהו שאינכם שלמים עם הבחירה שעשיתם, במרכז ידיד תוכלו גם להחליף את המורה ולבחור מורה אחר, ולעשות זאת בקלות ובמהירות דרך מאגר המורים המגוון של ידיד המרכז למורים פרטיים.