מורה פרטי במחשבים בנהריה

 

 

מורה פרטי למחשבים בנהריהבין כלל המקצועות הנלמדים במערכת החינוך ושעבורם אפשר להיעזר במורה פרטי, מקצוע המחשבים הוא אחד המקצועות היחידים בהם ישנה חשיבות רבה לכיתה בה לומד התלמיד ולמסגרת הלימודים שבתוכה הוא לומד מחשבים, לצורך בחירת המורה המתאים. מדוע זה כך? איך נקבע המורה הנדרש לתלמיד בהתאם לכיתה בה הוא לומד ובהתאם למסגרת הלימודים שלו? מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מורה פרטי במחשבים בנהריה? עד כמה צריך המחיר לשעה להשפיע על ההחלטה בבחירת המורה? על שאלות אלו ועוד עונים בשורות הבאות, המומחים של ידיד מורים פרטיים.

 

מורה פרטי למחשבים בנהריה – הייחודיות של לימודי המחשבים

ככלל, בכל מקצוע שהוא יש חשיבות לכך שהמורה הפרטי אותו אתם בוחרים, יהיה בעל מעגלי הידע הנדרשים שמתאימים ללימוד החומר הנדרש לתלמיד. כך למשל, אם ילדכם בגיל בית הספר התיכון נדרש לשיעורים פרטיים במתמטיקה, לא יהיה זה חכם לשכור מורה פרטי שמתמקד בתלמידי בית הספר היסודי. ההיפך הוא אפשרי אם כי גם לא רצוי, שכן לא מדובר רק במעגלי ידע אלא גם בטכניקות לימוד ובגישה אל התלמיד, ויש בהחלט הבדל בגישה ובצורת הלימוד של תלמיד בתיכון ובין אלו של תלמיד בבית הספר היסודי. במקצוע המחשבים, נושא זה מתחדד אפילו יותר, פשוט מאוד מכיוון שמחשבים הוא תחום נרחב שכולל בתוכו מספר תחומים שונים לחלוטין זה מזה.

כך למשל, ייתכן שילדכם לומד בבית הספר תכנות של אפליקציות באנדרואיד מאחר והוא הגיע לכיתה יא' במגמת מחשבים. מצד שני, ייתכן שהוא לומד שפת תכנות בסיסית C מכיוון שלימודי המחשבים שלו הם רק בתחילת דרכם במגמה. לחילופין, ייתכן שמדובר בשיעור מחשבים גנרי לכל תלמידי בית הספר ובמקרה כזה מדובר בידע בעיקר בתחום התפעול הבסיסי של המחשב. אתם יכולים למצוא מורה שלא מכיר דבר בשפת C אבל נחשב לעילוי בתחום התכנות של אפליקציות באנדרואיד ולכן חשוב מאוד לבחור היטב את המורה המתאים לצרכים שלכם, בהתאם לנושאי הלימוד אותם לומד ילדכם.

 

מורה פרטי למחשבים – גיק למחשבים זה טוב, אבל לא בהכרח

אחד המאפיינים של תחום המחשבים, שלא קיים באותם היקפים במקצועות אחרים הוא הנוכחות של חבר'ה צעירים בסצנת הלימוד הפרטי. בעידן שכל פעילותנו מבוססת על מחשב, צומחים עוד ועוד גיקים למחשבים שמכירים את עולם המחשבים על בוריו ולרוב מכירים גם יותר משפת תכנות אחת. המדובר בחבר'ה צעירים שבאמת מכירים את עולם המחשבים על בוריו ובהחלט מחזיקים בידע שיכול לשרת כל תלמיד תיכון או יסודי. יחד עם זאת, ידע זה לא הדבר היחיד שנדרש בכדי ללמד. מורה פרטי חייב להיות מסוגל לא רק לדעת את החומר הנלמד, אלא גם להעביר את החומר הזה אל התלמיד היושב מולו. מטרתו של השיעור הפרטי היא לא לספק למורה במה להפגין את הידע שלו, אלא ליצור מרחב שבתוכו עובר הידע הזה מהמורה אל התלמיד בצורה יעילה כזאת שמובילה שיפור בהישגיו של התלמיד, ואת זה לא יודעים לעשות מרבית הגיקים למחשבים.

ומהעניין הפרטי הזה אפשר גם לגזור את הכלל – בבחירת מורה פרטי במחשבים בנהריה, חשוב מאוד לוודא כי ישנה כימיה בין המורה ובין ילדכם, שילדכם מרגיש נינוח בסביבתו וכי הוא מרגיש שהמסגרת הלימודית אכן משרתת אותו כדי להעשיר את הידע שלו ולהבין טוב יותר את החומר הנלמד בבית הספר. אתם לא רוצים להביא גיק למחשבים שירשים מאוד את ילדכם וייראה לו כמו כוכב מחשבים בלתי מנוצח, אך בפועל לא יתרום לו דבר לשיפור ההישגים שלו בלימודים. אין בכך כדי לומר שתלמידי תיכון מצטיינים במחשבים לא יכולים להיות מורים פרטיים מעולים למחשבים, אבל זה משהו שאתם צריכים לבחון יותר לעומק מבלי להסתמך אך ורק על כך שמדובר בגיק מחשבים מובהק.

 

אז איך בכל זאת כדאי לבחור את המורה המתאים?

מורה פרטי למחשבים בנהריהובכן, הדבר הראשון שאתם רוצים לוודא כשאתם בוחרים מורה פרטי במחשבים בנהריה הוא, שהמורה שאתם בוחרים מחזיק בכל מעגלי הידע הרלוונטיים לתלמיד שלכם. בשלבי הבירור חשוב להציג למורה את נושאי הלימוד המרכזיים בתכנית הלימודים של הילד ולוודא איתו שהוא מתמחה בנושאים אלה ולא רק "מכיר" אותם. שנית, אתם רוצים להיעזר בהמלצות של תלמידים אחרים שיכולים להעיד בגוף ראשון על החוויה שעברו עם מורה כזה למחשבים. ייתכן שמדובר בכיתות שונות ובנושאי לימוד שונים ועדיין, אם אותו מורה הצליח להוביל אצלם שיפור משמעותי בלימודים וסיפק להם חוויית לימודים מועילה, בהחלט כדאי לבחון אותו ואם הוא מתמחה גם בנושאי הלימוד הרלוונטיים לכם, יש לכם מועמד אטרקטיבי.

אם אינכם מוצאים המלצות כאלה, או שההמלצות היחידות שאתם מצליחים להשיג הן המלצות של חבר שמכיר חבר שמכיר מורה פרטי במחשבים בנהריה, ישנה דרך נוספת שתוביל אתכם אל המורה המתאים לכם ביותר ולדרך הזאת קוראים מאגר מורים פרטיים ארצי. המדובר במאגר המנוהל על ידי חברה מקצועית המספקת שירותי מורה פרטי בכל המקצועות, לכל הכיתות ושכבות הגיל ובכל רחבי הארץ. ידיד מורים פרטיים היא בדיוק חברה כזאת והחברה מציעה לכם את שירותיה גם בתחום המחשבים לכיתות השונות. מה שחשוב לדעת בהקשר זה הוא, שידיד מורים פרטיים בוחר בקפידה רבה את המורים הפרטיים המתווספים למאגר וכן בוחן אותם לאורך כל תקופת הפעילות שלהם במסגרת החברה.

כך למשל, מורים שמקבלים משובים שליליים מתלמידים, יידחקו לשורות האחוריות של המאגר ואולי אף ינופו ממנו, בעוד מורים שכלפיהם מביעים התלמידים שביעות רצון גבוהה, יקודמו במאגר ויוצגו לכם בצורה בולטת. זה לכשעצמו יכול מאוד לסייע לכם למצוא את המורה המתאים לכם וגם לוודא שמדובר במורה מקצועי ומועיל על סמך ניסיונם של אחרים.