שיעורים פרטיים במתמטיקה באור עקיבא

 

תלמידים לא אוהבים ללמוד ואין בזה כל חודש, אבל אם יש מקצוע אחד שתלמידים באמת לא אוהבים, הרי זה מקצוע המתמטיקה. אחד המקצועות המעניינים, החשובים והתורמים ביותר לאנושות, הפך לאחד המקצועות השנואים ויש לכך סיבות רבות ואחת מהן היא שהוא פשוט קשה לפעמים להבנה ברגע הראשון שמסבירים אותו. ישנם מקצועות בהם ניתן לקדם את הלמידה בצורה ליניארית הלאה והלאה וישנם מקצועות, כמו המתמטיקה, בהם יכול כל תלמיד לאבד את הקבוצה ולהישאר מאחור. בדיוק במקרים האלה יכול מורה פרטי להיכנס לתמונה ולשנות אותה מן היסוד. בשורות הבאות, מספרים לכם המומחים של ידיד המרכז למורים פרטיים על האפשרויות העומדות בפניכם לשיעורים פרטיים במתמטיקה וגם נותנים לכם מספר טיפים למציאת מורה פרטי איכותי לקבלת שיעורים פרטיים במתמטיקה באור עקיבא.

 

הקושי המובנה במקצוע המתמטיקה

אחד המקצועות החשובים ביותר במערכת החינוך הוא מקצוע המתמטיקה, וזהו גם המקצוע שיכול לגרום הכי הרבה נזק לכל תפיסת הלימודים על ידי התלמידים. מרבית התלמידים שנכשלים בבית הספר, הם תלמידים שהכישלון שלהם מתחיל במקצוע המתמטיקה ושות' (פיזיקה למשל). הסיבה לכך היא שמקצוע המתמטיקה דורש צורת חשיבה מאוד מסוימת והבנה מלאה בכל שלבי הלימוד. כל נושא שלא הובן כראוי גורר אחריו כישלון גם בהמשך תהליך הלימוד כמו כדור שלג שלא מפסיק לגדול. מפה מתחיל התלמיד לאמץ לעצמו אמונות שליליות לגבי היכולות האישיות שלו, מה שפוגע בכל ההישגים הלימודיים שלו בכל יתר המקצועות. בדיוק מהסיבה הזאת, אם יש מקצוע אחד שאתם רוצים להבטיח שבו אתם מצליחים, אפילו יותר ממקצועות אחרים, הרי שמדובר במקצוע המתמטיקה.

מאחר ומתמטיקה הוא מקצוע שדורש חשיבה מעט שונה ודורש הבנה מלאה בכל שלבי הלימוד, הדרך היחידה להשלים פערי ידע במקצוע זה היא למידה במסגרת פרטית בעזרת מורה פרטי. למידה פרטית היא למעשה המסגרת היחידה בה יכול המורה לבחון את מקור הקושי אותו חווה התלמיד ולמקד את הלימודים סביב אותו קושי במטרה להחזיר אותו אל התלם. תהליך זה הוא כמעט בלתי אפשרי במסגרת הלמידה הקבוצתית המאפיינת את מערכת החינוך, והוא לבטח בלתי אפשרי כשמדובר במקצוע המתמטיקה, בו תלמידים יכולים להיכנס למסלול של התדרדרות ללא סוף, עד הסוף המר במבחני הבגרות.

 

באילו נושאים אפשר לקבל שיעורים פרטיים במתמטיקה?

ובכן, במסגרת של שיעורים פרטיים במתמטיקה באור עקיבא, אתם יכולים להשלים פערי ידע בכל נושא ובכל תחום במקצוע המתמטיקה, החל ממשוואות עם נעלם אחד או יותר, דרך פונקציות ונגזרות וכלה בגאומטריה, גאומטריה אנליטית ומתמטיקה מעשית. שוק המורים הפרטיים עמוס במורים פרטיים למתמטיקה, ואלו מגיעים בשלוש "תצורות" מרכזיות: תלמידי תיכון מצטיינים שמציעים שיעורים פרטיים לבני גילם, סטודנטים באוניברסיטה המציעים שיעורים פרטיים לתלמידי תיכון וסטודנטים אחרים וכמובן מורים מקצועיים המציעים שיעורים פרטיים במתמטיקה לכל הכיתות ובכל התחומים.

 

איזה מורה פרטי מתאים לכם?

ובכן, הנטייה הטבעית היא להעדיף כמובן מורה מקצועי שמתפרנס מהוראה פרטית ואוחז בכל ההסמכות והתארים הנדרשים. יחד עם זאת, לא תמיד זו הבחירה הנכונה. הצלחתו של שיעור פרטי תלויה בשני מרכיבים מרכזיים: פעם אחת, חשוב מאוד שהמורה הפרטי יכיר את החומר הנדרש לפני ולפנים וגם ידע כיצד להעביר אותו בצורה נכונה לתלמיד הספציפי. פעם שניה, חשוב שבין התלמיד ובין המורה תהיה כימיה אישית שתאפשר לתלמיד לגשת לשעת הלימוד הפרטית בצורה נינוחה וללא לחץ. במקרים רבים, דווקא דמותו של המורה המקצועי מתחברת בראשו של התלמיד לדמותו של המורה בכיתה ויוצרת לחץ לא רצוי, שפוגע בהליך הלימודי. זה יכול להישמע עניין שולי, אבל זה פשוט כך. ישנם מקרים רבים, שדווקא חיבור של התלמיד עם תלמיד אחר בן גילו שמעביר לו שיעור פרטי, יכול להניב תוצאות טובות הרבה יותר מאשר יכול להניב מורה מקצועי. במקרים אחרים, יכולה דמותו של סטודנט להוות דמות נינוחה ופחות מאיימת ממורה פרטי ובמקביל גם לספק את הידע והיכולות הנדרשות להעברת החומר בצורה אפקטיבית. על כן, הדברים אינם חד משמעיים לאף כיוון וחשוב לבדוק גם את הרמה המקצועית וגם את הכימיה האישית כאשר אתם בוחרים את המורה הפרטי שיעביר לכם שיעורים פרטיים במתמטיקה באור עקיבא.

מן הצד השני, ההנחה שלכם שאם מורה מקצועי גובה יותר לכל שיעור פרטי, אז כדאי דווקא לדבוק בתלמיד תיכון מצטיין שגובה הרבה פחות, גם היא הנחה שגויה. ייתכן מאוד שתלמיד תיכון יגבה מכם פחות על כל שיעור, אבל גם ייתכן מאוד שתהליך הלימוד עם אותו תלמיד מצטיין כמורה פרטי, ידרוש הרבה יותר שיעורים מאשר היה ניתן להשלים עם מורה מקצועי. בסופו של דבר, תהליך לימוד פרטי עם מורה מקצועי יכול לעלות לכם יותר פר שיעור אבל פחות בחישוב הכולל של כל התהליך הלימודי, שגם יוכל להסתיים במהירות רבה יותר. גם פה הדברים אינם חד משמעיים ולא כדאי להתבסס על כללי אצבע בבחירת המורה הפרטי שלכם.

 

אז איך בכל זאת כדאי לבחור מורה פרטי למתמטיקה?

ובכן, הדרך הטובה ביותר לבחור מורה פרטי, ולא משנה באיזה מקצוע מדובר, היא המלצות. יחד עם זאת, חשוב מאוד שההמלצות שאתם מסתמכים עליהן יגיעו מהמקורות הנכונים והמקורות הנכונים לעניין זה הם תלמידים שכבר עברו תהליך לימודי כזה עם מורה ספציפי ויכולים להעיד על השיפור המשמעותי שסייע להם המורה הפרטי לחולל בהישגים שלהם. המלצות של קרובי משפחה, חברים או שכנים על מישהו שהם מכירים שמעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה באור עקיבא, הן בכל מקרה לא המלצות שאתם רוצים לבסס עליהן את ההחלטה שלכם, שכן אין בהמלצות אלה כל ערך. אך ורק המלצות שמגיעות מאדם שחווה את החוויה ויכול להכריז עליה כהצלחה, היא המלצה שתאפשר לכם להתבסס עליה בקבלת ההחלטות שלכם.

דרך נוספת שתאפשר לכם להגיע למורה טוב שתוכלו להפיק ממנו ערך בשיפור ההישגים שלכם במתמטיקה היא בחירת המורה מתוך מאגר מורים פרטיים המנוהל על ידי חברה המתמחה בתחום זה, ממש כדוגמת ידיד המרכז למורים פרטיים. כך למשל, מרכז ידיד מוסיף למאגר המורים שלו אך ורק מורים שעומדים בקריטריונים שהוגדרו על ידי מרכז ידיד ושניתן לעקוב אחרי הביצועים שלהם. מורים שבאופן קבוע מבקשים התלמידים להחליף אותם, או שכלפיהם מופנות תלונות חוזרות ונשנות, מוסרים מהמאגר ומורים שמקבלים משובים חיוביים מקודמים בו. בצורה זו, כאשר אתם ניגשים למאגר של ידיד המרכז למורים פרטיים, אתם נהנים מתהליכי סינון ותעדוף שמקיים המרכז באופן רציף ואשר מבטיח לכם את הנגישות הגבוהה ביותר למורים איכותיים ומוצלחים, ואת הנגישות הנמוכה ביותר למורים שהם פחות מוצלחים.

 

כמה שיעורים תצטרכו כדי להשלים את פערי הידע?

ובכן, מן הסתם, די ברור שהתשובה לשאלה זו יכולה להיות שונה מאוד ממקרה למקרה בהתאם לסוג והיקף הקושי אותו חווה התלמיד, לאיכות המקצועית של המורה, לקושי של החומר הנלמד, למידת המעורבות וההשקעה של התלמיד בתהליך וכן הלאה. ככל שהתלמיד יהיה מעורב יותר, ככל שתהיה בינו ובין המורה כימיה טובה יותר וככל שהמורה ידע להעביר את החומר הנדרש בצורה יצירתית ובהירה יותר, כך ניתן יהיה להשלים את התהליך הלימודי בכמות קטנה יותר של שיעורים פרטיים, וכמובן להיפך. בכל מקרה, אם אתם כבר משקיעים בסדרה של שיעורים פרטיים במתמטיקה באור עקיבא, אתם רוצים להבטיח שאתם גם משיגים את התוצאה המיוחלת. גם אם תהליך הלימוד חורג אולי ממה שחשבתם שיהיה, אבל אתם מזהים התקדמות ואתם מזהים מגמה של שיפור בהישגים, כדאי להמשיך הלאה ואולי בתוך מספר שיעורים בודדים ניתן יהיה כבר לסכם את התהליך כולו ולהחזיר אתכם אל התלם.

גם אם ההישגים לא משתפרים, מאוד לא מומלץ להפסיק את התהליך הלימודי, אבל בהחלט רצוי להחליף את המורה. אין שום הכרח שתמשיכו עם המורה שבחרתם מלכתחילה, אם אתם מרגישים שזה לא המורה הנכון עבורכם. מצד שני, יש בהחלט הכרח להמשיך עם תהליך הלימוד הפרטי שכן זהו התהליך היחיד שיוכל להפיק עבורכם את הערך הנדרש. גם בהיבט זה, מציע לכם ידיד המרכז למורים פרטיים יתרון מובהק על פני האלטרנטיבות, כשיש לכם את היכולת לבחור מורה חלופי מתוך המאגר בקלות ובמהירות מבלי להתעסק שוב באמצעי תשלום, מחירים וכן הלאה, ותוך שאתם מנצלים את היתרונות המובנים של עבודה עם מאגר המורים הפרטיים של מרכז ידיד כפי שפירטנו אותם קודם לכן. ישנם אינספור מורים פרטיים שמהם תוכלו לקבל שיעורים פרטיים במתמטיקה באור עקיבא, ואת הטובים שבהם תוכלו למצוא במאגר המורים של ידיד המרכז למורים פרטיים.