מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז

מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז

 

סטטיסטיקה הוא מקצוע חשוב ומוביל בעולם המדעים המדויקים ולמעשה משקף מרכיב מרכזי כמעט בכל תחום חיים. חישובים סטטיסטיים נעשים על ידינו בכל תחום ובכלל זה בחיי האהבה שלנו, בחיי המשפחה שלנו, ברפואה, בתעשייה, בביטחון, בצרכנות ובתחומי חיים רבים נוספים. ובכל זאת, בלימוד מקצוע הסטטיסטיקה, רמת הידע הנדרשת היא עמוקה הרבה יותר מזו שאנו עושים בה שימוש ביום יום. ברמת ידע זו נוצרים קשיים רבים של הבנה, של קליטת החומר ושל עמידה בקצב הלימוד ולאו דווקא בגלל היכולות האישיות של התלמיד, אלא בעיקר לאור שיטת הלימוד הקבוצתית פרונטלית. במצב זה, עולה הצורך בסיוע של מורה פרטי. ככלל, לא אמורה להיות לכם בעיה למצוא מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז, בתל אביב, בירושלים או בכל מקום אחר בארץ, אבל עדיין חשוב שתעשו את הבחירה בצורה נכונה ועל כך מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של ידיד המרכז למורים פרטיים, המציע מורים פרטיים בכל המקצועות ובכל רחבי הארץ.

 

 

 

למה מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז?

ובכן, שיטת הלימוד הנהוגה בעולם כולו היא שיטת הלימוד הקבוצתית פרונטלית במסגרתה מתאספים עשרות תלמידים בכיתה ולומדים את אותו החומר בצורה מרוכזת. זאת לחלוטין לא שיטת הלימוד הטובה ביותר, אבל זוהי השיטה היחידה שמאפשרת חינוך ולימוד של דורות שלמים, כל דור מחדש. בשיטת לימוד זו תלוי התלמיד מאוד בקצב הלימוד של החומר בכיתה, בכישורים של המורה להעביר את החומר בצורה בהירה וברורה וביכולת של המורה להבין את עקב אכילס של כל חלק בחומר ולהקדיש לו את הזמן הנדרש על מנת לבסס הבנה מקדימה שתאפשר התקדמות גם בחומר העוקב. במודל לימוד זה יכולים תלמידים רבים למצוא את עצמם מאחור, ולא בגלל שהם חסרי כישורים ויכולת, אלא בגלל שהם פשוט נפלו בין הכיסאות בעקבות הנסיבות שנוצרו בקבוצת הלימוד הספציפית – מורה לא איכותי, תלמידים שמעכבים ומסיטים את הדיון לכיוונים שוליים, אי הבנה של נושא מסוים שגורר אחריו בעיה רציפה וכן הלאה.

במקרים אלה, מה שצריך התלמיד היא מסגרת פרטית שבה נבחנות הבעיות הספציפיות של התלמיד הספציפי – להבין בדיוק היכן נמצא הקושי, להבין את שורש הבעיה שגורר אחריו את חוסר ההבנה בנושאים עוקבים וליצור מסגרת לימוד אישית לסגירת פערים והטמעת החומר הלימודי אצל התלמיד הספציפי. בכל מקרה, תהליך כזה של סגירת פערים והטמעת חומר הלימוד בהתאמה אישית לתלמיד, אינו אפשרי במסגרת קבוצתית ועל אף ניסיונות מערכת החינוך לתת מענה כזה לתלמידים שמתקשים במקצועות מסוימים, ניסיונות אלה אינם נושאים פרי, לבטח לא באותה רמה של מורה פרטי.

 

סוגי מורים פרטיים לסטטיסטיקה והתאמה לתלמיד

מורים פרטיים לסטטיסטיקה במרכזאם תבדקו את הנתון סביב מספר המורים שמספקים שירותי מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז או בכל עיר אחרת, תגלו שישנם מורים פרטיים מקצועיים שמתפרנסים מעיסוק זה באופן בלעדי, סטודנטים באוניברסיטה שעוסקים גם כמורים פרטיים בתחום ולבסוף גם נערים, תלמידי תיכון, המצטיינים במקצוע הסטטיסטיקה וממנפים זאת בכדי להרוויח כמה שקלים כמורים פרטיים לנערים אחרים. הכלל הוא שאין כלל וכל אחד מאלה יכול להיות המורה המתאים לכם ביותר. יחד עם זאת, את זה לא תוכלו לדעת עד שתתחילו לעבוד עם המורה הנבחר. בהיבט זה, יש ערך רב לחברות המציעות שירותים פרטיים בכל המקצועות ועובדות עם מורים פרטיים רבים בכל רחבי הארץ. חברות אלה מסננות היטב את המורים איתם הן עובדות ולמעשה מבצעות עבורכם את עבודת הסינון כדי להבטיח שהמורים המוצעים הם מורים שעומדים בסטנדרטים הנדרשים ואף יודעות להתאים לכם את המורה הנדרש.

בין היתר, התאמת מורה פרטי מחייבת הבנה של תחומי הלימוד בהם נדרש סיוע לתלמיד. מורה פרטי לסטטיסטיקה אמור לאחוז בכל מעגלי הידע הנדרשים בעולם הסטטיסטיקה, אבל אי אפשר להתעלם מזה שעולם הסטטיסטיקה הוא עולם נרחב מאוד ולכל מורה יש את תחומי ההתמחות שלו ואת רמת מעגלי הידע בהם הוא מצטיין. בין הנושאים בהם תוכלו לקבל סיוע באמצעות מורה פרטי לסטטיסטיקה אפשר למצוא:

 • סטטיסטיקה תיאורית
 • תוחלת, שונות וסטיית תקן
 • מדדי קשר כדוגמת קרמר, פירסון וספירמן
 • קומבינטוריקה
 • סוגי דיאגרמות (ואן, עץ וכדומה)
 • המשתנה המקרי הרציף והמשתנה המקרי הבדיד
 • הסתברות
 • משפטי גבול מרכזי
 • רגרסיה
 • קירוב נורמלי
 • סוגי התפלגויות ותכונותיהן

זוהי כמובן רשימה חלקית של נושאי הלימוד אותם תוכלו לכסות במסגרת לימודים עם מורה פרטי לסטטיסטיקה, אבל מה שחשוב יותר להבין בהיבט זה הוא שיש חשיבות רבה שהמורה הספציפי אותו אתם בוחרים, ידע לתת לכם את המענה הנדרש בתחומי הלימוד בהם אתם זקוקים לעזרה. מאחר וחומרי הלימוד בבית ספר התיכון הם מצומצמים יותר לעומת חומרי הלימוד באוניברסיטה ומעבר לכך בעולם המחקר, ככל שמסגרת הלימודים בה אתם לומדים היא גבוהה יותר, כך אתם זקוקים למורה פרטי ברמת התמחות גבוהה יותר ולא סביר שסטודנט לסטטיסטיקה או למנהל עסקים באוניברסיטה, יסתייע בתלמיד תיכון שככל שיהיה מצטיין, ייתכן ואינו מכיר כלל את מעגלי הידע הנדרשים ברמת האוניברסיטה.

 

אז איך תמצאו את המורה הפרטי לסטטיסטיקה במרכז המתאים לכם?

ובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, חיפוש פשוט של מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז, או לצורך העניין, בכל עיר או אזור בו אתם מתגוררים, יעלה מולכם שורה של מורים פוטנציאליים המציעים את שירותיהם בתחום. אתם מבחינתכם רוצים לוודא שהמורה בו אתם בוחרים, מגיע ממסגרת לימוד דומה לשלכם או ממסגרת גבוהה יותר. כך למשל, אם אתם תלמידי תיכון, תוכלו להיעזר בכל מורה פרטי, אבל אם אתם סטודנטים באוניברסיטה, כדאי להיעזר במורים מקצועיים או בסטודנטים בתואר גבוה יותר המספקים שירותי הוראה פרטית.

מעבר לכך, עד כמה שאתם יכולים, כדאי לקבל המלצות מחברים, שכנים, חברים לספסל הלימודים או בני משפחה, שנעזרו במורה פרטי לסטטיסטיקה ויכולים לתת לכם המלצה על סמך הניסיון שלהם. בחיפוש המלצות כאלה, תוכלו למצוא המלצות חיוביות על מורים מסוימים ותוכלו גם למצוא המלצות שליליות ובשני המקרים, מדובר במידע חשוב שיכול לסייע לכם להתכוונן למורה המתאים. בכל מקרה, זכרו שלא מדובר בחתונה קתולית, ואם אתם מזהים שהדברים לא מסתדרים וההישגים לא משתפרים בעקבות פעילות הלימוד הפרטי, אפשר ומומלץ להחליף מורה פרטי ולנסות אפשרויות אחרות. ואם כבר בסטטיסטיקה עסקינן, הרי שמבחינה סטטיסטית, אם תקפידו על שני הכללים האלה של בחירת מורה פרטי ממוסד לימודים גבוה יותר ואם תיעזרו בהמלצות מהימנות, סביר מאוד להניח שתוכלו לאתר את המורה המתאים לכם ביותר.

 

מהי המשמעות של המחיר בבחירת מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז?

מורה פרטי מומלץ לסטטיסטיקה במרכזהמחיר משחק תמיד תפקיד חשוב בבחירות שאנו עושים, ולא רק בעולם של הוראה פרטית בסטטיסטיקה. גם כשאנו מעוניינים לרכוש מסך טלוויזיה לבית, המחיר מסייע לנו להבין האם אנחנו עומדים מול מוצר נחות וזול או מוצר יקר ואיכותי. יחד עם זאת, המחיר הוא לא תמיד אינדיקציה משקפת לאיכות המוצר ודברים אלה נכונים במיוחד כאשר מדובר בשירותים מקצועיים כמו הוראה פרטית. כך למשל, פערי מחיר קיימים מעצם האזור הגאוגרפי בו ניתן השירות. מורה פרטי לסטטיסטיקה במרכז יעלה לכם בדרך כלל פחות ממורה דומה בתל אביב ויותר ממורה פרטי בישוב קהילתי קטן. פערי מחיר אלה נובעים משיקולי ביקוש והיצע ומרמת החיים באזור הספציפי.

כמו כן, לא ניתן לומר שבהכרח מורה פרטי שגובה מחיר נמוך יותר, הוא גם מורה מקצועי פחות. כך למשל, ישנם סטודנטים או תלמידי תיכון שמספקים שירותי הוראה פרטית בסטטיסטיקה ואשר גובים מחירים זולים למדי, ואף על פי כן כל אחד מהם יכול להיות המורה המתאים לכם ביותר, גם מבחינת הכימיה האישית וגם מבחינת היכולת המקצועית. על כן, לא כדאי לבסס את הבחירה שלכם על רמזים שאמור לתת לכם לכאורה המחיר ויחד עם זאת, כדאי לזכור את הדבר הפשוט הבא: ככל שהמחיר נמוך יותר, כך תוכלו לקחת יותר שיעורים, בתדירות גבוהה יותר ולאורך זמן רב יותר. מצד שני, אם מדובר באיכות לימוד נמוכה, אולי עדיף לבחור במורה שהוא יקר יותר אבל יכול להעביר לכם את חומר הלימוד הנדרש במסגרת מצומצמת יותר של שיעורים.

ידיד המרכז למורים פרטיים היא אחת החברות המובילות בישראל בהקצאת מורים פרטיים בכל המקצועות לתלמידים שזקוקים להשלמת פערי ידע ושיפור ההישגים הלימודיים. החברה עובדת עם מורים פרטיים בכל רחבי הארץ ומקפידה לבחור את המורים הפועלים דרכה בצורה מאוד מוקפדת ועל בסיס קריטריונים ברורים בהם חייב לעמוד כל מורה ומורה בחברה. כל המורים הפועלים במסגרת ידיד המרכז למורים פרטיים הם מורים מצטיינים וזמינים לשיעורים פרטיים בכל רחבי הארץ.