קורסים לקבלה ללימודים בחו"ל

צילום:freepik

אתם חולמים ללמוד בחו"ל? בכדי שתוכלו להתקבל למוסדות לימוד מעבר לים, המשימה הראשונה שאותה אתם תצטרכו לבצע היא כמובן לעבור קורסים שונים. כאשר את הקורס אתם בוחרים בהתאם למקצוע או בהתאם לתחום שאותו אתם עומדים ללמוד. אנו נסקור לפניכם את הקורסים השכיחים ביותר, כך שאתם תדעו איזה קורס אתם אמורים ללמוד. כמובן שתוכלו לקבל את המידע הזה דרך מוסד הלימוד שבו אתם תרצו לבצע את הלימודים עצמם.

 

מדוע צריך לעבור קורסים לקבלה ללימודים בחו"ל?

זה אולי עשוי להישמע לכם כמו בזבוז של כסף או אפילו בזבוז של זמן, אך לקורסים האלה יש חשיבות משמעותית. ראשית בעזרת הקורסים אתם תוכלו להגיע מאוד מוכנים לקראת המבחן עצמו, ולא מן הנמנע כי תצליחו לעמוד בציפיות שהצבתם לעצמכם בתחילת הדרך.

בנוסף הקורסים האלה ילמדו אתכם בדיוק כיצד נראה המבחן ולמה אתם צריכים לצפות, זה יוריד מכם בצורה מאוד משמעותית את מפלס הלחץ.

 

 

קורס GMAT – לתואר שני במנהל עסקים

רוצים להוציא תואר שני במנהל עסקים? בין אם תחליטו ללמוד בארץ או בחו"ל, בכדי שתוכלו להשלים את הלימודים אתם תהיו מוכרחים לעבור קורס GMAT. הציון של הקורס הוא הגורם הבלעדי או הגורם העיקרי לקבלה ברוב מוסדות הלימוד, כך שהוא קורס חובה עבור מי שמתכנן לימודים מהסוג הזה.

 

קורס IELTS – מבחן ידע באנגלית

אנגלית היא השפה החשובה ביותר בכל תואר שבו תבחרו ללמוד, בטח אם אתם מתכננים ללמוד את התואר מעבר לים. קורס IELTS יבדוק את רמת האנגלית שלכם, ויספק למוסד הלימוד שבו תבחרו ללמוד את האינפורמציה הנדרשת טרם התקבלותכם אליו. קורס IELTS הוא חשוב אך לא חובה, בשונה מאשר קורס GMAT.

 

קורס TOEFL – מבחן מקיף באנגלית

עוד אפשרות לבחינת רמת האנגלית של מועמדים ללימודים אקדמיים היא על ידי מבחן TOEFL. המבחן הזה בוחן את רמת האנגלית של כל מועמד במספר אופנים, האופנים הם קריאה, שמיעה, דיבור וכתיבה. כך כל מוסד לימוד יוכל לדעת בצורה מקיפה את רמת האנגלית של המועמד, ולבחון את היכולת שלו להתקבל ללימודים.

 

קורס GRE – מבחן שדומה לפסיכומטרי

 

אתם בוודאי מכירים את הפסיכומטרי הישראלי, אז קורס GRE מיועד על מנת לתת מענה למבחן GRE שהוא דומה לו אך כולו בשפה האנגלית. המבחן הזה מאפשר לאוניברסיטאות מרחבי העולם לסנן מועמדים שהם אינם מועמדים לרמת הלמידה הנדרשת. כך כל מוסד לימוד יודע כי הוא מקבל אך ורק סטודנטים שהם ברמה שהיא יחסית אחידה.