5 המלצות שוות לטיולי יום משפחתיים בארץ במיוחד לקיץ

קרדיט תמונה: גיל אהרוני

 

הקיץ והחופש הגדול הם שילוב קטלני למשפחה הישראלית אם לא ניגשים אליהם עם ראש פתוח וחשיבה יצירתית, הם יכולים להיות מרגיזים ולא נעימים. בייחוד שמדובר על טיולים שהשמש יוקדת וקודחת ללא הרף שעות רבות. בייחוד ביום שמתחיל ואף פעם לא יודעים מתי ואיך ייגמר. בארץ ישנם מספר ספוטים ולוקיישנים המאפשרים לעשות טיול יום עם המשפחה בתקופת הקיץ ולצאת גם מאושרים גם מרועננים והכי חשוב שכולם יהיו מרוצים. היתרון הגדול שמדובר על מקומות שמאוד קל להגיע אליהם.

 

המלצות לטיולי יום בארץ

 • שמורת המג'רסה – בקודקודה הקדמי והעליון של הכנרת, נמצאת שמורת טבע משגעת, המאפשרת לעשות מסלול הליכה בתוך המים , היתרון המרכזי של מסלול זה הוא, שאינו ארוך מדי ולא מתיש. והוא מאוד מתאים למשפחה עם ילדים קטנים ועם מתבגרים.

  המג'רסה הוא למעשה חלק מאגן הניקוז של נחלי הצפון, לפני שהם יורדים מכיוון צפון ומגיעים למפתנה של הכנרת. אורכו של מסלול זה כחצי שעה לערך וחוזרים אותו במסלול המקביל למים, שהוא יבש ועובר שביל קצר מבטון.
  שימו לב הכניסה כרוכה בתשלום (למנוי רשות הטבע בחינם).

איך מגיעים ? בוויז :"שמורת המג'רסה".

 • עין תינה – שמורת טבע חינמית ברמת הגולן , הפכה לאחד ממסלולי הטיולים הקלאסים למשפחות ובגדר חובה בקיץ. מדובר על מסלול המתחיל יבש מהחנייה הולכים כ-20 דקות במסלול חשוף לשמש. לאחר מכן מגיעים למעיין בריכה אובלית גדולה חוצים אותה ואז הולכים בתוך הנחל , במסלול שחלקו הראשון עם מעקה ובהמשך עובר בטיפוס ועלייה כ 20 דקות נוספות שבסופה מפל ענקי ויפהפה .
  איך מגיעים ? "בוויז: עין תינה".
 • עין דיבשה – לא הרחק מעין תינה , גם כן ברמת הגולן נמצא המסלול של עין דיבשה , המסלול עובר לאורך צינור מים יש בו קצת פחות מים , מעין תינה אך הוא מוצל בחלקו הגדול וממש יפהפה , וכולל סלעי בזלת שחורים ויפים .בסופו יש בריכת מים קטנה בה ניתן להתרענן ולהתמוגג מהנוף היפה.
  איך מגיעים ? "בוויז : עין דיבשה".
 • נחל כזיב – נחל יפהפה בגליל המערבי , שילוב מדהים ומוצלח במיוחד של חורש טבעי ענקי שבתוכו זורמים ושופעים מעיינות רבים, לרגליהם של סלעים בצורות מגוונות ויוצרים בריכות מים בצבע טורקיז שבתוכן שוחים דגים יפים.

  בתוך שטח השמורה נובעים שלושה מעיינות : עין זיו ,עין חרדלית, עין טמיר. אפשר להגיע לנחל כזיב מספר פעמים ובכל פעם לעשות מסלול אחר . הנחל עובר ממש לאורך המסלול ויש אפשרות ללכת במסלול יבש לצידו של הנחל או במסלול רטוב בתוך הנחל לבחירתכם חלק גדול מהמסלול גם מוצל שזה יתרון נוסף, חשוב בתקופת הקיץ.
  איך מגיעים ? בוויז :"עין חרדלית".

 • עין גדי – נחל דוד – אמנם נמצא במדבר יהודה, באזור חם וצחיח,אך ללא ספק מדובר על אחד המסלולים היפים בארץ עם השילוש המקודש : מדבר – ים המלח – מעיינות. השילוב בינהם מוליד חוויה כל כך מוצלחת הכוללת נופים מרגשים , מים ופינות חמד. הליכה של כשעה סה"כ בתוואי מעגלי שממש בכל נקודה במהלך המסלול ניתן לרדת , מרחק קצר לרחוץ ולשכשך תחת מפלים ובריכות ציוריות. מומלץ להגיע מוקדם ולא בשעות השיא.
  הכניסה בתשלום , למנוי רשות הטבע והגנים חינם.
  איך מגיעים ? בוויז : "שמורת עין גדי – נחל דוד".

  למרות שמדובר על מסלולים שכולם עם מים חשוב להקפיד על : כובע ,שתייה מרובה .

כותב הכתבה :גיל אהרוני מהאתר "בא לי לטייל".